Історія

Історія кафедри фізичного виховання

Кафедра фізичного виховання інституту організована в 1950р. На той час вона складалася з трьох штатних викладачів – Прядченка В.Ф. – завідуючий кафедрою, Суарумської Н.В., Туманової В.К. та викладача з погодинною оплатою Гуменюка Я.П. У 1954р на кафедру зараховано викладача Валька Я.А. У 1961 – 1970 рр. штат кафедри складав 7 чоловік. Прийшли нові викладачі Стецько З.В., Іщенко А.Г. та Косичев О.Ф. Заняття з фізичного виховання проводились на І –ІІ курсах за програмою загальної фізичної підготовки. Спортивна база складалася з невеликого спортивного залу і спортивного майданчика в дворі інституту.

Популярними видами спорту були волейбол, баскетбол, легка атлетика, спортивна гімнастика та лижний спорт. В цей період кафедру очолювали старші викладачі Гуменюк Я.П. та Іщенко А.Г. Колектив поповнюється новими членами – Ступаром М.І., Яценюком В.Х., Файчаком І.І., Полатайком Ю.О., Бондаренком В.М. та Цапом М.І. В інституті підготовлено сильні команди з баскетболу (чоловіча стає чемпіоном, а жіноча – призером педвузів УРСР серед команд ІІ-ої групи (тренери Бондаренко  В.М. та Іщенко А.Г.) . Волейбольна жіноча команда – багаторазовий чемпіон педвузів УРСР, чемпіон області та міста (тренер – ст..викладач Яценюк В.Х.). В селищі Ворохта будується лижна база на 30 місць.  
     З 1985 р. кафедру очолив старший викладач Яценюк В.Х. Створюється спортивний комплекс до якого входять: спортивний ігровий зал,спортивний зал загальної фізичної підготовки,боротьби та атлетизму, методичний кабінет з фізичного виховання. Відкривається лижна база і прокат на 200 пар лиж,спортивний майданчик біля гуртожитку №4. У с. Микуличин Надвірнянського р-н. на території піонерського табору ,,Зірка,, розпочалося будівництво спортивно – оздоровчого табору.

 

 

  В 1995 році кафедру фізичного виховання очолив старший викладач, арбітр ФІФА відомий фахівець, Ступар М.І. Впродовж двох років він був виконуючим обов’язки, а в 1997 році обраний на посаду. Закінчується будівництво спортивно – оздоровчого табору “Смерічка” ведеться реконструкція стадіону “Наука”. В 1997 році відкривається факультет фізичного виховання і спорту, становленню якого допомагали викладачі кафедри фізичного виховання. Деякі з них перейшли працювати на кафедру спортивних спеціалізацій.Кафедра поповнилась молодими викладачами – Васильків М.М., Яцків В.С., Крижанівська О.Ф., Марчук С.А.  

 

  З 2002 по 2009 рік на посаду завідувача кафедри був обраний Заслужений тренер України, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, старший викладач Антонець В.Д. В цей період викладацький штат кафедри поповнили кандидати наук з фізичного виховання Римик.Р.В., Левченко В.А., Файчак Р.І. Ведеться активна робота для покращення спортивної бази для кафедри. Розроблено ряд навчальних програм для різних спеціальностей університету.

 

  На даний час посаду завідувача кафедри, з 2009 року, обіймає доцент, кандидат наук з фізичного виховання та спорту Файчак Р.І.      Університетом для студентів був придбаний спорткомплекс “Олімп”, та лижна база. Активно працюють ряд спортивно-оздоровчих секцій з плавання, аеробіки, настільного тенісу, баскетболу. Штат кафедри нараховує 13 чоловік.