Президент України – «Людина року» Економічного форуму у Польщі

Завершив свою роботу XXXI Економічний форум країн Центрально-Східної Європи у Карпачі, у роботі якого взяла участь численна українська делегація. В останній третій день дискусій, що проходили під гаслом “Європа у світлі нових викликів”, ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника взяв участь у двох ключових дискусіях – одній у рамках конференції «Європа Карпат» і у другій, що мала назву «Україна і Польща. Нові виклики».

Напередодні під час урочистого завершення другого дня Економічного форуму в польському Карпачі відбулось вручення спеціальних нагород. Головну відзнаку – титул «Людина року» отримав Президент України Володимир Зеленський.

«Пане Президенте, Карпач – це маленьке містечко, але Економічний форум – це велика подія й має свої нагороди. Цю виняткову нагороду цього року могла отримати лише одна людина. Пане Президенте – це Ви “Людина року”», – зазначив маршалок Сейму Ришард Терлецький під час вручення нагороди.

Від імені українського Президента нагороду Економічного форуму отримав Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі Василь Зварич.

Під час панелей за участі ректора ПНУ Ігоря Цепенди було обговорено виклики, які сьогодні стоять перед Україною і Польщею в умовах російської агресії. У рамках першої дискусії разом із директором Студій Східноєвропейських досліджень Варшавського університету Яном Маліцьким та начальником Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимиром Чернецьким говорили про співпрацю університетів, що входять у Collegium Carpathicum з рятувальними службами України і Польщі, які сьогодні забезпечують безпеку туристичного руху у Карпатах. Зокрема, на Чорногірському хребті.

Окремо партнери обговорили питання використання метрологічних досліджень для ДСНС з метою попередження туристів про зміни погоди. Другу дискусію «Україна і Польща. Нові виклики» за участі ректора Ігоря Цепенди модерувала відома польська публіцистка, яка спеціалізується на історії України XX ст. та на українсько-польських відносинах, керівниця стипендійних програм Національного центру культури у Варшаві Богуміла Бердиховська. Під час цієї панелі, у якій також взяли участь перший прем’єр Польщі Кшиштоф Білецький, уряд якого першим визнав Незалежність України, та народний депутат України Анатолій Драбовський порушили питання міграційних проблем, формування платформи для спільних українсько-польських підприємств у різних галузях економіки та інші.

На полях Форуму ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда провів низку зустрічей із польськими високопосадовцями та ректорами провідних університетів РП. Зокрема, зустрівся з Головою Комітету у закордонних справах Республіки Польща Мареком Кухцінським. Ректор черговий раз подякував Маршалку Підкарпатського воєводства Владиславу Ортилю за багаторічну підтримку. Саме йому належить ідея про створення на базі Обсерваторії міжнародної рятувальної станції, саме він допоміг налагодити співпрацю між майбутніми партнерами проєкту PIMReC – Управлінням ДСНС в Івано-Франківській області та службою гірського порятунку в Бєщадах. Також було проведено перемовини з Іренеушем Дереком, радником Правління PGNiG з питань співпраці з Україною.